Ekonomika a účetnictví

Mezinárodní organizace

GATT (General Agreement on Tariffs and Trade)

Vznik Cíl Sídlo Počet zemí
1947 Všeobecná dohoda na clech a obchodu. Cíl – odstranění překážek ve vzájemném obchodě. Organizace působí dodnes, ale pod novým názvem WTO. Působnost do roku 1994.
přes 100

Více informací

pokračování…

Časopisy a média

Rádia a TV

radio Rádia

TV program

Televize - videoarchivy na webu

Zdroje informací ekonomického zaměření na webu:

Deníky - noviny

Časopisy

Zahraniční TV, zpravodajství a videa

Bezplatná právní poradna Praha 8

V Řešovské 518/3 v Bohnicích (OC Odra) je v advokátní kanceláři Michaely Šafářové otevřena bezplatná právní poradna.


Poznámka: Já (Jitka Vachtová) bezplatnou právní poradnu nenabízím, nejsem právnička. Toto je pouze můj kraťoučký článeček, ve kterém je uveden odkaz na právničku (Michaelu Šafářovou). Pokud chcete poradit, musíte kontaktovat Michaelu Šafářovou, případně jiné bezplatné právní poradny. Stačí dát do vyhledávače výraz „bezplatná právní poradna“! Bezplatné právní poradny byste měli najít na jednotlivých webech konkrétních městských částí Prahy.

Úprava hospodářského výsledku na základ daně

Dań z příjmů PO s rozpisem nákladů a výnosů

Podkladem pro výpočet daňového základu je hospodářský výsledek, který se následně upravuje mimo účetnictví na daňový základ. Účetní hledisko (účetní hospodářský výsledek) je pro firmu totiž důležitější než přímo daňový základ (tj. základ, ze kterého se bude počítat daň z příjmů). Pro podnik je důležité, aby byly proúčtovány veškeré náklady a výnosy tak, jak je vnímá účetní jednotka a nikoli tak, jak je vnímá a uznává či neuznává „finanční úřad“. Účetní hledisko je zde nadřazeno daňovému, i když do určité míry jsou daňové požadavky zapracovány také přímo do účetnictví.

Úprava účetního hospodářského výsledku na daňový základ často činí studentům problémy. Proto zde popíši alespoň základní princip a logiku.

pokračování…

Články na této stránce: