Přehled ČSSZ 2017

Kategorie: Daně » Sociální pojištění » Přehled ČSSZ 2017

Datum vydání: 22. 03. 2018

Ráda využívám originální formuláře vydané přímo úřady. Zde jsou odkazy pro stažení.

ČSSZInteraktivní formulář na ePortálu

Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2017ČSSZ – tiskopisy OSVČ

Vyplnění formulářů pro sociálku je celkem krkolomné, viz požadavky na využívání interaktivních tiskopisů na ePortálu ČSSZ. Pokud nechceme využít verzi pro tisk a ručně vyplnit formulář, tak se celkem zapotíme.

Uživatel musí mít extra přizpůsobený prohlížeč i svůj PC k tomu, aby vůbec mohl interaktivní formuláře vyplnit. Nastavení prohlížeče lze zkontrolovat kontrolou nastavení počítače. Např. pro prohlížeč Google Chrome je zapotřebí mít instalovaný doplněk FormApps Chrome Extension do prohlížeče Google a nainstalovanou aplikaci FormApps Signing Extension do PC. Vše od společnosti Software602. Instalace všech doplňků probíhá naštěstí intuitivně bez problémů.

Doporučuji průběžně ukládat data. Bohužel není vidět výsledek uložení, ale data se opravdu ukládají na disk ve formě XML do složky pro uložené soubory. Výsledné pdf lze uložit do PC a pak vytisknout a donést na příslušnou ČSSZ. Ukládání do pdf probíhá přes volbu tisku, kdy se v prohlížeči otevře Adobe Reader či jiný prohlížeč pdf a uživatel si může soubor vytisknout či uložit k sobě na disk. Již zde nejsou takové problémy s ukládáním, jako jsem měla loni.

Nicméně opravdu nechápu, proč nemůže být použito obyčejné interaktivní pdf, podobně jako to má udělané VZP či FÚ. PROČ proboha takto složitě??? Asi proto, aby měla firma Software602 pěknou zakázku?