Články

Přeprava balíků a zásilek

Aktualizováno: 20. 5. 2020, datum vydání: 6. 5. 2020

Zaměřím se zde na přepravní služby. Protože mne zajímá i na doprava objemného a těžkého zboží (např. sušičky, pračky, ledničky apod.), tak zde vypisuji váhové či rozměrové limity balíků, které jsou ochotny dané společnosti přepravovat a také to, zda nabízí odvoz balíku přímo z vaší adresy či nikoli. Také mne zajímala případná implementace přepravních služeb do e-shopů a jejich celková spolehlivost, oblíbenost a síť poboček.

Zabalení objemné bílé techniky

Datum vydání: 3. 5. 2020

Vědět, jak zabalit pračku, ledničku, sušičku, myčku se může hodit při stěhování i při reklamaci výrobku přímo u prodejce. Někdy můžete potřebovat i poslat někomu nějaký velký kus nábytku. Pošta, pokud takto objemný kus vůbec přijme, tak vám ho nezabalí. Přepravní firma, kterou si objednáte, také očekává již zabalený kus. Co s tím?

Reklamace výrobku a zabalení

V případě, že chcete reklamovat nějaké objemné zboží přímo u prodejce, tak musíte řešit jeho dopravu i zabalení. Prodejce může pomoci s dopravou. Bohužel zabalení výrobku může ponechat na vás. Dopravní firmy obvykle počítají s tím, že zboží je již zabaleno. Objemné výrobky lze obvykle reklamovat i přímo u vás doma, ale pak je obvykle pozvána servisní firma, která může zajistit opravu. Vy však tímto ztrácíte možnost řešit reklamaci případně i jiným způsobem než opravou (např. výměnou zboží, odstoupením od smlouvy apod., pokud na to máte nárok).

Další články